Fa En سه شنبه 29 خرداد 1403 ساعت 15 و 26 دقیقه

اهداف و مأموریت


مؤسسه خیریه «محمدحسین رضوی» در طول پنج سال فعالیت رسمی به یکی از مؤسسات نیکوکاری و حمایتی پیشرو در حوزه سرطان تبدیل شده است.

«سرطان » یکی از شایعترین و پرهزینه ترین بیماری هایی ست که ممکن است تمامی گروه های سنی با آن دست و پنجه نرم کنند. بازه سنی 16 تا 30 سال را می توان نقطه عطف زندگی هر فرد و مرحله انتخاب مسیر اصلی زندگی برای آینده دانست.

عمدتاً تصمیمات سرنوشت ساز زندگی هر فرد مانند انتخاب رشته تحصیلی، شغل، ازدواج و ... در این 14 سال طلایی گرفته می شود اما ابتلا به سرطان برای این گروه سنی و در ادامه، روند بهبودی برای آن ها، چالش ها و پیامدهای خاصی داشته که حمایت تخصصی و متمرکز را طلب می کند.رنج بیماری و سختی درمان به تنهایی باری سنگین بر دوش جوانان مبتلا به سرطان و خانواده های آنان است.


حال، با وجود تحریم ها متاسفانه کمیابی، نایابی و هزینه های گزاف دارو و همچنین درمان، فشاری مضاعف بر بیماران وارد کرده و روند درمان و گاهی ادامه حیات آ نها را با چالش جدی مواجه می کند.

مؤسسه خیریه «محمدحسین» علاوه بر حمایت در حوزه درمان نظیر پرداخت بخشی از هزینه های دارویی بیمار، در حوزه های اجتماعی مانند کمک به معیشت خانواده و مشاوره های فردی و گروهی و همچنین توان افزایی مثل استعدادیابی و آموزش فرد بیمار و بهبود یافته در راستای شکوفایی استعدادهای آنها نیز حضور فعال دارد. حمایت های رفاهی نظیر برپایی اردوهای مختلف تفریحی از دیگر فعالیت های موسسه هستند.

مؤسسه خیریه "محمدحسین رضوی" قصد دارد این پیام را به جوان مبتلا به سرطان برساند که «هیچ جوانی در مواجهه با بیماری سرطان، تنها نیست و همواره اعضای خیریه محمدحسین در این مسیر همراه او خواهند بود.