Fa En پنجشنبه 3 بهمن 1398 ساعت 1 و 51 دقیقه
حمایت آنلاین خرید تاج گل خرید استند تسلیت حمایت آنلاین خرید تاج گل خرید استند تسلیت

انجمن حمایت از افراد مبتلا به سرطان

انجمن حمایت از افراد مبتلا به سرطان

با هر تشخیص بیماری سرطان، یک تجربه منحصر به فرد آغاز می شود و مسیر درمانی بیماران مبتلا به سرطان برای هر فرد مبتلا، یک سفر ویژه می باشد. بعضی اوقات افراد به تنهایی این مسیر را پشت سر می گذارند. اگر شما به سرطان مبتلا هستید یا فردی که به او علاقمند هستید به بیماری سرطان مبتلا است، متخصصان توصیه می نمایند که به یک گروه حمایتی مراجعه نمایید و از کمک های آن‌ها برای طی این مسیر پر پیچ و خم استفاده کنید.

شنبه 16 شهریور 1398 ساعت 13:27

پژوهش هایی که در زمینه ابتلا به بیماری سرطان و کیفیت زندگی و حمایت اجتماعی از آن‌ها انجام گرفته است، نشان می دهد که حمایت اجتماعی ، بر جسم ، روان و عملکرد فرد مبتلا به سرطان تاثیر مثبتی دارد. یعنی شخصی که به این بیماری مبتلا است برای سازگاری و پشت سر گذاشتن مسیر درمان خود، نیاز به حمایت از طرف سیستم بهداشت و درمان، خانواده و اطرافیان خود دارد. حمایت اجتماعی به طور معمول از طرف خانواده و دوستان به شخص مبتلا به سرطان ارائه می شود. حمایت اجتماعی افراد حاضر در جامعه نیز یک عامل مهم برای تاثیر بر کیفیت زندگی بیماران سرطانی می باشد. به طوری که حمایت اجتماعی از بیماران مبتلا به سرطان باعث می شود بیمار بتواند با روند درمان خود بهتر سازگار شده در نهایت به نتیجه مطلوب دست یابند.

 

حمایت اجتماعی از بیماران مبتلا به سرطان

 

یافته ها تحقیقاتی که در ایران انجام گرفته است، نشان می دهند که سطح حمایت اجتماعی از بیماران مبتلا به سرطان پایین می باشد. هم‌چنین بر اساس نتایج این پژوهش افراد بیوه و مطلقه و همچنین مردانی که سطح تحصیلات پایینی داشته اند از کمترین میزان حمایت اجتماعی در هنگام مواجهه با بیماری سرطان برخوردار بودند. این مساله نشان می دهد که بیماران مبتلا به سرطان نیاز به حمایت اجتماعی بیشتری توسط دیگر افراد و انجمن ها دارند. همچنین پژوهش ها بیان می کنند که مبتلایان به بیماری سرطان با وجود شرایط سخت جسمانی ، با حمایت اجتماعی می توانند بیشتر در برابر بیماری مقاومت نشان داده و در واقع میزان تاب آوری یعنی توانایی سازگاری و کنار آمدن با بیماری سرطان با حمایت اجتماعی از افراد مبتلا به سرطان افزایش پیدا می نماید.

 

 

گروه های حمایت از بیماران مبتلا به سرطان

 

در میان گروه حمایتی قرار گرفتن باعث می شود که فرد مبتلا به سرطان ، حس راحتی و قدرت پیدا کند. گروه های حمایتی مراکزی هستند که بیماران مبتلا به سرطان در آنجا می توانند از احساسات و تجربیات خود با دیگران صحبت نمایند. افرادی در این مراکز حمایتی وجود دارند که خودشان درگیر بیماری مشابه بوده و با موفقیت توانسته اند مسیر درمان را پشت سر گذارند. همچنین در این مراکز افراد مبتلا به سرطان، با دیگر افرادی که همزمان با آن ها در طی مسیر درمان هستند و با چالش های مشابهی روبرو هستند برخورد می کنند و اینگونه در می یابند که در این مسیر تنها نیستند. هدف گروه های حمایت از بیماران مبتلا به سرطان ، به طور کلی کمک به افراد است که با ارتباط با دیگران و یادگیری نحوه و مراحل درمانی خود، در مواجهه با چالش های پیش رو از پیش آمادگی داشته و بتوانند از لحاظ روحی خود را آماده چالش ها نمایند.

 در گروه های حمایتی، اعضای گروه آنچه را که برای آنها مفید بوده است را به اشتراک می گذارند، و اغلب در مورد نقاط عطف مسیر سفر درمانی خود که شروع ، تکمیل درمان و سایر موارد مربوط به بیماری و بهبودی آن ها بوده است سخن می گویند.

متخصصین اعتقاد دارند که گروه های حمایتی می توانند از جهات مختلفی موثر باشند. ملاقات و صحبت با افراد دیگری که در زندگی با چالش سرطان روبرو شده اند، می تواند باعث ایجاد یک اجتماع یا گروهی با تجربیات مشترک شود که تعامل با افراد در این گروه، به رفع استرس افراد کمک کرده و آنها را از حالت ایزوله ای که برخی در مواجهه با این بیماری ها در آن قرار می گیرند خارج می سازد.

 

حمایت اجتماعی از بیماران مبتلا به سرطان

 

وقتی افراد در این جمع های دوستانه شرکت می کنند و داستان های خود را تعریف می نمایند و به داستان های دیگر افراد گوش می دهند، به مرور متوجه می شوند که واکنش ها یا سوالات آنها بسیار طبیعی است. آنها همچنین ممکن است دیدگاه جدیدی را بشنوند که به گسترش افکارشان کمک نماید. در این گروه ها افراد شرکت کننده نکات عملی بسیاری را برای مدیریت چالش های روزانه خود می آموزند و این نکات را با دیگران مبادله می نمایند.

ارائه پشتیبانی به افراد مبتلا به سرطان بسیار مهم است. ارتباط با دیگران در یک گروه می تواند به افراد مبتلا به سرطان کمک کند تا با مهارت های خود ارتباط برقرار نمایند و حس همدلی ، شفقت را احساس نمایند. در اثر انتقال این حس، افرادی که در گروه های حمایتی قرار دارند اغلب می تواند حس کارآمدی و اثر بخشی خود را احساس نمایند، در طی ابتلا به بیماری سرطان ، به طور معمول این حس از افراد گرفته می شود.

با توجه به اینکه در جامعه ما، میزان شیوع بیماری سرطان رو به افزایش است، لازم است که هر فردی اطلاعاتی در مورد این بیماری داشته باشد و در نوع خود بتواند از بیماران مبتلا به سرطان حمایت نماید. هر چه آگاهی در مورد این بیماری و البته اثرات آن بر روح و جسم افراد بیشتر باشد، متقابلا افراد بهتر می توانند با بیماران مبتلا به سرطان ارتباط داشته و از آن ها حمایت های لازم را بنمایند. باید ابتدا بیماری سرطان و عوارض آن شناخته شود، سپس حساسیت هایی که افراد مبتلا به سرطان در برخورد با دیگر افراد دارند به جامعه اطلاع داده شود.

 

انجمن حمایت از بیماران مبتلا به سرطان چیست؟

 

اغلب انجمن حمایت از بیماران مبتلا به سرطان ، سازمان‌هایی غیر انتفاعی هستند که با در طی سال ها تجربه، بالاترین کیفیت آموزش های مرتبط با بیماری سرطان،و بهترین پشتیبانی عاطفی و اجتماعی را برای افراد مبتلا به سرطان فراهم می آورند. به طور کلی می توان گفت هدف انجمن حمایت از بیماران مبتلا به سرطان، افزایش کیفیت زندگی بیماران و توانایی ماندن در دوره درمان و در نهایت جلب رضایت بیمار مبتلا به سرطان می باشد.  انجمن حمایت از افراد مبتلا به سرطان ، در واقع به افراد مبتلا به سرطان کمک می نماید تا در ارتباط با جامعه حمایت بیشتری را دریافت نمایند. افرادی که به بیماری سرطان مبتلا شده اند اغلب احساس اضطراب، غم یا عصبانیت دارند. که البته در شرایطی که قرار دارند این واکنش های طبیعی محسوب می شود. در این حالت بیماران مبتلا به سرطان حس می کنند نیاز به حمایت دارند، باید بگوییم که در طی مسیر خود در این دوران نیاز نیست تنها باشید. انجمن حمایت از افراد مبتلا به سرطان، به افراد مبتلا به سرطان کمک می کند تا به گروه های پشتیبانی، منابع مفید، مشاوره و دیگر موارد مورد نیاز متصل شوید و بتوانید از کمک های آنها بهره ببرید.

انجمن حمایت از بیماران مبتلا به سرطان، متعهد می شوند که کمک های مالی شما را به نحو احسن مدیریت کنند تا بهترین نتیجه از کمک مالی شما حاصل گردد. این انجمن ها ضمانت می نمایند که کمک های شما به موثرترین روش برای حمایت از افراد مبتلا به سرطان استفاده خواهد شد.

 

خیریه محمد حسین رضوی

 

در واقع خیریه محمد حسین رضوی، را می توان انجمن حمایت از بیماران مبتلا به سرطان دانست. محمدحسین رضوی، پسر جوانی بود که به دلیل ابتلا به بیماری سرطان از بین خانواده و دوستان خود رفته اما خانواده او، نگذاشتند راه او با مرگش به اتمام برسد و در روزی که تولد محمدحسین بود و خود او دیگر در میان ما حضور نداشت ، اقدام به جمع آوری مبالغی جهت آزادسازی زندانیان نمودند. در ادامه راه، این خیریه سمت و سو خود را به سمت تامین هزینه های درمان و حمایت از جوانان شانزده تا سی ساله مبتلا به سرطان تغییر داد. و درسیزدهمین روز اردیبهشت ماه سال نود و پنج مجوز خود را برای فعالیت در این زمینه اخذ نمود. سرکار خانم نسترن رضوی ، خواهر زنده یاد سید محمدحسین رضوی این موسسه را به یاد برادرش به منظور یاری به جوانان مبتلا به سرطان در سنین 16 تا30 سال تاسیس نمود. مجوز این موسسه به عنوان سازمانی مردم نهاد با موضوع خیریه و نیکوکاری صادر شده است.

در ابتدا خیریه محمد حسین رضوی ، به شکل خیریه بیمارستانی بود و در بیمارستان فیروزگر که محمدحسین نیز در این بیمارستان از میان ما رفته بود آغاز به کار کرد و سپس با حمایت از جوانان بیشتر، در سال نود و شش، موسسه محمدحسین در محل سرای بوعلی به ادامه کار پرداخت و زمینه های فعالیت خود را ، از تامین هزینه دارو و درمان بیماران گسترده تر نموده و شروع به فعالیت های اجتماعی، فرهنگی و هنری نمود. تا به این طریق بتواند روحیه جوانان را تقویت نموده و به آن‌ها در طی مسیر سفر خود به سمت بهبودی کمک بیشتری نماید.

این خیریه در نظر دارد که با پرورش استعدادها و حمایت از فرزندان موسسه خیریه محمد حسین، از افرادی که نیاز به حمایت دارند، اشخاصی بسازد که دیگران را نیز در مسیر زندگی حمایت کرده و برای خود و دوستانشان و البته خانواده خود افرادی ارزشمندتر باشند.

 

موسسه خیریه محمدحسین رضوی

 

در حال حاضر، موسسه خیریه محمدحسین رضوی در سرای محله ولی عصر به فعالیت مشغول می باشد و کلاس های آوا درمانی، هنر درمانی را جهت ارتقای کیفیت زندگی حمایت جویان خود برگزار می نماید ، در کنار این کلاس ها ، خاطرات جوانان را نیز منتشر نموده و سعی دارد تا فعالیت های فرهنگی هنتری و اجتماعی دیگر را نیز انجام داده تا بتوانند به بیشترین و بهترین نحو ممکن به جوانان حمایت جو کمک کند.

از جمله فعالیت های موسسه خیریه محمدحسین رضوی ، می توان به نشر کتاب حامی ، به قلم سرکار خانم منصوره میرفتاح اشاره کرد که این کتاب به کوشش سرکار خانم نسترن رضوی منتشر گردیده است. کتاب حامی در مورد خاطرات جوانان شانزده تا سی ساله مبتلا به بیماری سرطان است که این جوانان از حمایت جوهای موسسه خیریه محمد حسین بوده اند. در طی مراسمی در آخرین روزهای مردادماه سال نود و هشت ، مراسمی رونمایی از این کتاب برگزار گردید. و در طی یک روز تمام نسخه های منتشر شده کتاب به فروش رفت و کتاب حامی ، خود یک حامی بزرگ برای تامین هزینه های دارویی فرزندان این موسسه شد. 

همچنین موسسه خیریه محمدحسین رضوی،اقدام به به برگزاری گالری هنری به نفع جوانان مبتلا به سرطان نموده است.

 

هیأت مدیره خیریه محمدحسین رضوی

 

مدیر عامل و رئیس هیأت مدیره خیریه محمدحسین رضوی، سرکار خانم سیده نسترن رضوی هستند که خواهر زنده یاد محمدحسین رضوی نیز می باشند، ایشان دارای مدرک کارشناسی ارشد در رشته حقوق بین الملل هستند.

جناب آقای دکتر سید محسن رضوی، از اعضای اصلی هیأت مدیره این موسسه می باشند که ایشان متخصص خون و سرطان هستند و رئیس بخش آنکولوژی بیمارستان فیروزگر نیز هستند. جناب آقای دکتر بابک سلیمی نیز در سمت عضو هیات امنا با این موسسه همکاری دارند. ایشان نیز آنکولوژیست می باشند و در بیمارستان مسیح دانشوری مشغول به فعالیت هستند. آقای دکتر عباس حاجی فتحعلی، که از اعضای اصلی هیات مدیره هستند، فوق تخصص انکولوژی دارند و رئیس بخش پیوند مغز استخوان بیمارستان طالقانی می باشند. سرکار خانم فهیمه فرج اللهی با کارشناسی حسابداری به عنوان عضو اصلی هیات مدیره و خزانه دار در این موسسه مشغول به فعالیت هستند.خانم شادزی گلچین نیز عضو هیأت امنا می باشند و خانم اشرف السادات سودمند حقیقی، از اعضای اصلی هیأت مدیره هستند و ایشان نائب رئیس هیات مدیره نیز می باشند.

 

حامیان مالی و معنوی موسسه خیریه سید محمدحسین رضوی

 

بسیاری از افراد و سازمان ها به حمایت های مالی و معنوی خیریه ها و انجمن حمایت از بیماران مبتلا به سرطان، می پردازند تا به این طریق سهم خود در فعالیت های خیریه را به انجام برسانند. از جمله حامیان موسسه خیریه محمدحسین ، شرکت آیس پک ، سازمان مدیریت محله ، باشگاه پاد، شرکت قریشی ، شرکت یگانه سام طب پارسیان، فدراسیون سوارکاری جمهوری اسلامی ایران، شرکت رایزن می باشند.

 

مزایای استفاده از خدمات موسسه خیریه محمدحسین رضوی

 

شما با خرید تاج گل خیریه و استند تسلیت خیریه می‌توانید از مزایای ذیل بهره‌مند شوید:

 

 • صرفه‌جویی در وقت
 • کمک به نیازمندان
 • کمک به بیماران خاص
 • شریک شدن در قسمتی از این کار خیر
 • حمل‌ونقل سریع و آسان
 • سربلندی شما در میان بازماندگان
 • سفارش‌های آنلاین
 • جلوگیری از اسراف
 • دوری از چشم و هم‌چشمی
 • شاد کردن دل بیماران
 • هزینه کمتر
 • کیفیت بالای تاج گل خیریه و استندهای تسلیت خیریه
 • نصب و تحویل تاج گل‌ها و استند تسلیت کاملاً رایگان

 

سفارش استند تسلیت خیریه و تاج گل خیریه از موسسه خیریه محمدحسین رضوی تمامی موارد بالا را شامل می‌شود.

شما در کوتاه‌ترین زمان علاوه بر تحویل یک کار با کیفیت، کمک به خیریه سرطان ( بیماران سرطانی) می‌کنید. با مطلع کردن دوستان و دیگر نزدیکان خود باعث می‌شوید موسسه خیریه برای بیماران مبتلا به سرطان و نیازمندان دیگر ازنظر مالی حمایت شود.

همان‌طور که می‌دانید تاج گل‌های طبیعی بعد از ساعتی پژمرده شده و باید وقت و هزینه بالایی برای آن صرف کنید. با سفارش آنلاین تاج گل و استند تسلیت از موسسه خیریه محمدحسین رضوی علاوه بر اینکه شما به موسسه کمک می‌کنید، موسسه خیریه نیز تمامی خدمات بالا را به شما ارائه می‌دهد.

 

تعداد بازدید : 906

نظرات

حیدری

4 ماه و 17 روز پیش

با سلام و تحیات الهی با احترام به استحضار میرسانم فرزندم در سن 30 سالگی دچار سرطان روده بزرگ شد به خاطر هزینه های بیماری مجبور شدم خانه ام رو بفروشم و خرج بیماریش کردم این مشکل به این خاطر براش پیش میاد که یک ماشین در جاده دوچار حادثه شده و چپ کرده ایشان هم سرا سیمه برا کمک میره اما به علت اصولی کار نکردن و رعایت نکردن ایمنی خودش دچار حادثه شد حال حقیقت همچیزشو از جمله کار و زندگیش از دست داد و همه ترکش کردن پسر خوبیه درخواست من اینه اگه میشه در مورد اشتغالش کمکش کنید من کمک مالی نمیخوام فقط در مورد اشتغالش درخواست کمک میخوام لیسانس کامپیوتر داره البته دانشجو کارشناسی ارشد بود که دچار مشکل شد با عنایت به لطف شما

درویش

3 ماه و 1 روز پیش

سلام.یکی از دوستام سرطان پانکراس بدخیم گرفته امروز فهمیدم.خیلی ناراحتم که توان مالی ندارم کمکش کنم.کسی میتونه کمک کنه .تمام ازمایشاش هست.خودشم توان مالی نداره.سرپرست خانوادشه طفلی..

ثبت نظر

ارسال