Fa En پنجشنبه 21 فروردین 1399 ساعت 22 و 53 دقیقه
حمایت آنلاین خرید تاج گل خرید استند تسلیت کمپین همنفس حمایت آنلاین خرید تاج گل خرید استند تسلیت کمپین همنفس

موسسه های خیریه در چه حوزه هایی فعالیت می کنند؟

خیریه سرطانی | کمک به خیریه | خیریه سرطانی | حمایت از خیریه سرطانی

کمک به خیریه | خیریه | موسسه های خیریه |موسسه های خیریه با انجام فعالیت های متعدد مانند فعالیت هایی از قبیل کمک های اقتصادی، اجتماعی، روانشناسی، اشتغال زایی و... سعی بر این دارند که مشکلات افراد نیازمند را بر طرف کنند. افراد با چنین حمایت هایی مسلماً قادر به حل مشکلات خود خواهند بود.

چهارشنبه 6 فروردین 1399 ساعت 11:41

بسیاری از موسسات جهت رفع مشکلات  افراد در زمینه های مختلف دست به اقدامات مهمی زده اند که بانی اکثر این کارهای خیر، خیرین هستند که در زمینه های مختلف به موسسه های خیریه کمک می کنند. در واقع هر خیریه ای که تاسیس می شود، هدف خاصی را مدنظر خود قرار می دهد.

در واقع اکثر خیریه ها دارای هدف یکسانی هستند که آن هم رفع مشکلات افراد نیازمند است. یکی از مشکلاتی که افراد در طول زندگی با آن مواجه می شوند، بیماری است که خیریه ها می توانند از طرق مختلف سهمی در روند بهبود بیماران داشته باشند. در ادامه مقاله در خصوص حوزه فعالیت های این نوع موسسات خیریه توضیح خواهیم داد.

موسسه های خیریه در چه زمینه هایی فعالیت می کنند؟

همه افراد در طی زندگی خود دچار مشکلات متعددی می شوند. برخی از مشکلات به گونه ای هستند که افراد قادر به حل آن نخواهند بود. مجموعه و موسساتی در این خصوص شکل گرفته اند که بتوانند با یاری رسانی مردم جهت رفع مشکلات این چنینی قدم های مثبتی بردارند. در ادامه در خصوص کلیه فعالیت هایی که موسسه خیریه انجام می دهد، برای شما ذکر خواهیم کرد:

  • حوزه فعالیت های اقتصادی
  • حوزه فعالیت های روانشناسی
  • حوزه فعالیت های بهداشتی و درمانی
  • حوزه فعالیت های اجتماعی
  • حوزه فعالیت های اشتغال زایی

کلیه موارد نام برده شده از جمله مهمترین اقداماتی است که در موسسه های خیریه و انجمن حمایت از بیماران سرطانی انجام می گیرد. هر یک از این فعالیت ها با اهداف خاص و مهمی دنبال می شود که نتیجه آن درمان و بهبودی افراد مبتلا به سرطان خواهد بود.

 

موسسه خیریه محمد حسین رضوی

 

منظور از فعالیت های اقتصادی موسسه خیریه چیست؟

همانطور که گفته شد بیماری سرطان یکی از مشکلاتی است که می تواند دغدغه های زیادی را در افراد ایجاد کند. به طور مثال افرادی که سرپرست خانواده هستند، پس از ابتلا به این بیماری، توانایی کار و کسب درآمد را نخواهند داشت.

از آنجایی که هزینه های درمان این بیماری بسیار بالا است، سبب ایجاد دغدغه در فرد شده و او را از ادامه درمان باز می دارد. چرا که بودجه کافی برای تامین زندگی خود را ندارند. به طور کلی ممکن است بسیاری از افراد در هر موقعیتی که هستند، توانایی مالی برای درمان خود نداشته باشند و همین امر سبب ایجاد مشکلات بیشتر مانند تنش و استرس در آنها خواهد شد.

موسسه خیریه در این مواقع به این افراد در زمینه های اقتصادی کمک می کنند که بتوانند درمان خود را به طور کامل پشت سر بگذارند و در روند بهبودی قرار گیرند. آنها پیش از هر زمان دیگر نیازمند حمایت هستند. به همین جهت موسسه ها به کمک افراد خیر سعی بر آن دارند که مشکلات را تا حد امکان برطرف کنند.

با رفع مشکلات اقتصادی آنها می توانند با انگیزه و روحیه بالاتری، روند درمان خود را ادامه دهند. موسسه خیریه با فروش استند تسلیت و تاج گل مبلغ های دریافتی را صرف هزینه اقلام و درمان افراد نیازمند خواهد کرد.

منظور از حوزه فعالیت روانشناسی موسسه خیریه چیست؟

اغلب افرادی که متوجه بیماری خود می شوند به طور کلی روحیه خود را از دست می دهند. در واقع از مسیر و روند عادی زندگی خود خارج می شوند و همواره تنش و استرس همراه آنها است. تحقیقات نشان داده است افرادی که با تنش و استرس درمان خود را انجام می دهند، بهبودی چندانی را مشاهده نمی کنند.

به همین جهت انجمن حمایت از بیماران سرطانی با انجام مشاوره های متعدد سعی بر این دارند که تنش و استرس را از بیماران دور کنند که بتوانند با روحیه بالاتری درمان خود را انجام دهند. افرادی که با تنش و استرس روبرو هستند، این انرژی و افکار منفی را به خانواده و دوستان خود نیز منتقل می کنند.

این تنش ها در نهایت می تواند در روند درمان بسیار تاثیر گذار باشد. موسسه خیریه با افرادی که در این زمینه تخصص کافی دارند، همکاری می کنند که بتوانند این افکار را به سمت و سویی مثبت هدایت کنند. علاوه بر این آموزش هایی برای بیمار در نظر گرفته شده که آنها بتوانند به نوعی احساسات خود را ابراز کنند. به طور کلی آموزش هایی مانند فعالیت های هنری را به بیماران می آموزند که آنها در حین درمان احساس بهتری داشته باشند.

منظور از حوزه فعالیت بهداشتی و درمانی موسسه خیریه چیست؟

از دیگر اقدامات و حوزه فعالیت موسسه خیریه انجام خدمات درمانی و بهداشتی است. برخی از افراد مبتلا به سرطان در مناطقی محروم زندگی می کنند و دسترسی به مراکز درمانی ندارند. در این مواقع خیریه ها دست به کار می شوند و کلیه خدمات و درمان مورد نیاز را برای آنها انجام می دهند.

علاوه بر این موارد برخی از افراد توان مالی جهت درمان خود را ندارند. انجمن حمایت از بیماران مبتلا به سرطان با بسیاری از خیرین که در خصوص درمان این بیماری تخصص دارند، همکاری می کنند که درمان این بیماران را انجام دهند. این روند سبب می شود که آنها دغدغه و استرسی در این زمینه نداشته باشند و با حمایت خیرین بیماری خود را درمان کنند.

منظور از حوزه فعالیت اجتماعی موسسه خیریه چیست؟

همانطور که گفته شد افراد مبتلا به سرطان به دلیل افکار منفی و استرس روابط خود را با دیگران محدود می کنند. در واقع به طور کلی اعتماد به نفس خود را جهت ادامه زندگی از دست می دهند. موسسه ها در این زمینه به وسیله آموزش هایی نگرش آنها را تغییر می دهند.

چرا که آنها هرچه از زندگی خود فاصله بگیرند و از سایر افراد دوری کنند، بیماری آنها به سرعت گسترش می یابد. در واقع در حین درمان آموزش های لازم را از افرادی که تخصص کافی در این زمینه دارند، دریافت می کنند.

بر اساس شواهد افرادی که با آگاهی و امید به زندگی، درمان خود را انجام می دهند، روند بهبودی خود را تسریع می بخشند. همچنین روحیه و انگیزه بالا آنها می تواند در افکار و روحیه خانواده های وی بسیار تاثیر گذار باشد. اگر چنین مشکلاتی را بتوان حل کرد و انرژی مثبت را به این افراد القا کرد در نهایت اجتماع و جامعه ای سلامت خواهیم داشت.

منظور از حوزه فعالیت اشتغال زایی موسسه خیریه چیست؟

اغلب افرادی که به این بیماری مبتلا می شوند، در طول انجام روند درمان ممکن است، توانایی جسمی کافی و لازم را برای کار و کسب درآمد نداشته باشند. حتی گاهی ممکن است که کار خود را از دست بدهند.

این امر سبب نگرانی و حتی مانعی برای انجام درمان آنها می شود. موسسه های خیریه با اشتغال زایی برای این افراد سعی بر این دارند که آنها اعتماد به نفس از دست رفته خود را بدست بیاورند. این افراد پس از آن که مشغول به کار می شوند، دغدغه کمتری در زندگی خود خواهند داشت. در نهایت می توانند با اعتماد به نفس و انگیزه بیشتری روند درمان خود را انجام دهند. شما نیز می توانید با خرید استند تسلیت و تاج گل یاری رسان این افراد بوده و در گسترش زنجیره مهربانی نقش بسزایی داشته باشید

فعالیت های موسسه خیریه و تاثیر آن در جامعه به چه صورتی است؟

بسیاری از افراد خیر علاقمند به کمک به افراد نیازمند هستند اما آنها دسترسی به این افراد ندارند. گاهی اوقات مجموعه هایی شکل می گیرند و با هدف کمک به افراد نیازمندان مبلغ هایی را دریافت می کنند. اما در حقیقت نمی توان به آنها اطمینان کرد. چرا که مجوز های لازم را در این زمینه ندارند.

با تاسیس خیریه هایی که مجوز رسمی دارند، فعالیت هایی در خصوص کمک به افراد نیازمند انجام می دهند. آنها می توانند زمینه ای را فراهم کنند که افراد خیر و نیکوکار کمک های خود را به دست آنها برسانند. موسسه های خیریه مسلماً امانتدار های خوبی هستند و مبالغ و کمک های مردم را در راه درستی هزینه خواهند کرد.

با چنین یاری رسانی هایی می توان بسیاری از مشکلات را در جامعه رفع کرد. علاوه بر این موارد هنگامی که چنین موسساتی جهت کمک به افراد نیازمند وجود داشته باشد، قطعاً هیچ جای کشور ناامیدی وجود نخواهد داشت و همه با امید و انگیزه با مشکلات خود روبرو می شوند. در نهایت این روند سبب می شود که ما جامعه ای سلامت داشته باشیم.

در نتیجه، موسسه خیریه یا انجمن حمایت از بیماران مبتلا به سرطان در حوزه های مختلفی فعالیت می کنند تا بتوانند افراد مبتلا به سرطان را چه از نظر جسمانی و روحی حمایت کنند. این افراد بیش از هر چیز دیگری به حمایت خیرین نیازمندند.

به طور کلی موسسه خیریه با انجام فعالیت هایی مانند فعالیت های اقتصادی، اجتماعی، روانشناسی، آموزش و بسیاری از موارد دیگر در بهبود افراد نقش بسیار مهمی داشته است. موسسه جهت آن که بتواند افراد بیشتری را تحت حمایت خود قرار دهد با فروش استند تسلیت و تاج گل مبالغ دریافتی آن را صرف بیماران می کند. همچنین انجمن حمایت از بیماران مبتلا به سرطان با کمک سایر افراد می توانند فعالیت های خود را گسترش دهند.

 

 

تعداد بازدید : 63

ثبت نظر

ارسال