Fa En جمعه 9 خرداد 1399 ساعت 18 و 19 دقیقه
حمایت آنلاین خرید تاج گل خرید استند تسلیت کمپین همنفس حمایت آنلاین خرید تاج گل خرید استند تسلیت کمپین همنفس

تأثیر جملات تأکیدی بر آرامش فرد

تأثیر جملات تأکیدی بر آرامش فرد

این مفهوم که افکار و احساسات ما تجربیات ما را خلق می‌کنند و ما آنچه را که توجه خود را بر آن متمرکز می‌کنیم به دست خواهیم آورد،، پیشینه‌ای طولانی به عنوان یک تئوری دارد. یکی از مهم‌ترین کارهایی که در به دست آوردن خواسته‌ها و رسیدن به آرامش کارساز است، به کار بردن جملات تأکیدی است.

شنبه 12 مرداد 1398 ساعت 12:0

شما می‌توانید با استفاده از اصول تأثیر جملات تأکیدی بر آرامش فرد استفاده کنید. در واقع این جملات می‌توانند شما را به زندگی کمتر استرس‌زا و خواسته‌هایی که تصور می‌کنید هدایت کند.

فهرستی از تمام چیزهایی که در زندگی‌تان ایجاد کرده‌اید و یا دوست دارید تغییر دهید، تهیه کنید. این می‌تواند شامل یک شغل پر استرس، بیماری یا تعارض در روابط شما باشد. سپس جملات تأکیدی مناسب برای ایجاد تغییرات و بهبود زندگی ایجاد کنید.

 

تأثیر جملات تأکیدی بر آرامش فرد

 

"ما نمی‌توانیم با همان ذهنیت که مشکلی را ایجاد کرده، آن را حل کنیم." آلبرت انیشتین

این نقل‌قول به طور مختصر جملات تأکیدی را توضیح می‌دهد. اگر می‌خواهیم زندگی‌مان را به سوی بهتر شدن تغییر دهیم، باید افکار متفاوتی در ذهن خود داشته باشیم، متفاوت از آن‌هایی که به طور معمول ذهن ما را اشغال می‌کنند.

هر فرد مجموعه‌ای از افکار متفاوت دارد که ذهن او را به طور منظم اشغال کرده ‌است.

افکار ما توسط محیط اجتماعی ما، تربیت خانوادگی، تحصیلات، تجربیات ما در زندگی و انواع عوامل دیگر تعیین می‌شوند.

فردی که یک زندگی معمولی را رهبری می‌کند مجموعه متفاوتی از افکار را نسبت به فردی که در برخی از زمینه‌ها موفق است، خواهد داشت.

اگر فردی می‌خواهد موفق باشد، باید مانند یک فرد موفق فکر کند.

اگر یک فرد فقیر بخواهد ثروتمند و مرفه باشد، باید مانند یک فرد ثروتمند فکر کند.

 

مثال‌هایی برای جملات تأکیدی برای جذب ثروت

 

من لیاقت این را دارم که پول بیشتری به دست بیاورم.

ثروت به سرعت و به راحتی به من می‌رسد.

من می‌توانم مقدار بی‌حدوحصر پول داشته باشم.

من فرصت‌های بزرگی را در زندگی‌ام به خود جذب می‌کنم.

بدهی‌های من محدود است، پول من نامحدود است.

حساب بانکی من پر از پول است.

من به خاطر وفور نعمت زندگی خود خدا را شکر می‌کنم.

 

جملات شکرگزاری مثبت

 

"برای آنچه دارید سپاسگزار باشید، بیشتر خواهید داشت. اگر روی چیزی که ندارید تمرکز کنید، هرگز به اندازه کافی نخواهید داشت." – اپرا وینفری

" قدردانی می‌تواند روز شما و حتی زندگی‎‌تان را تغییر دهد. استفاده از کلمات، تمام چیزی است که لازم است." – مارگارت کاسینز

" قدردانی می‌تواند روزهای عادی را به روز شکرگزاری تبدیل کند، مشاغل روزمره را به شادی تبدیل کند و فرصت‌های عادی را به خیر و برکت تبدیل کند."  - ویلیام آرتور وارد

عبارات تاکیدی لوییز هی

"جملات تأکیدی دری را باز می‌کند و این نقطه شروع مسیر تغییر است."

"وقتی در مورد عبارات مثبت صحبت می‌کنم، منظورم انتخاب آگاهانه کلماتی است که یا به حذف چیزی از زندگی‌تان و یا به ایجاد چیزی جدید در زندگی‌تان کمک می‌کنند."

"جملات تأکیدی اظهاراتی فراتر از واقعیت موجود هستند و به خلق آینده بهتر از طریق کلماتی که در حال حاضر از آن استفاده می‌کنید، کمک می‌کنند."

 

تأثیر تکرار عبارات تأکیدی

 

افراد موفق به عنوان بخشی از فرآیند موفقیت خود از جملات تأکیدی استفاده می‌کنند، به عبارات مثبت فکر می‌کنند. آن‌ها را بخوانید تا ایمان خود را در مورد عبارات مثبت تقویت کنید.

هر فرد موفقی از جملات تأکیدی، آگاهانه یا ندانسته استفاده می‌کند. برخی تأیید می‌کنند، برخی این کار را نمی‌کنند. یکی از معدود کسانی که این موضوع را تأیید می‌کند، کاریکاتوریست بسیار موفق اسکات آدامز است.

برای به دست آوردن نتایج مثبت، حداقل صد بار در روز، ترجیحاً در مقابل یک آینه عبارات مثبت را به کار بگیرید. برای شروع از عبارات عمومی که افراد موفق به اشتراک گذاشته‌اند استفاده کنید.

این کار را دست‌کم به مدت شش ماه انجام دهید و تفاوت مثبتی که در زندگی‌تان ایجاد می‌شود را مشاهده کنید. خواهید دید که پس از آن می‌توانید سخنان خودتان را بیان کنید.

"عشق و آرامش ذهن از ما محافظت می‌کنند. آن‌ها به ما اجازه می‌دهند بر مشکلاتی غلبه کنیم که در زندگی پیش می‌آید. آن‌ها به ما می‌آموزند که زنده بمانیم؛ زندگی کنیم و شهامت مقابله با هر روز را داشته باشیم." - برنی سیگل

"آدمی هر چیزی را که به قدر کافی به خودش تکرار می‌کند باور می‌کند، خواه این حرف درست باشد یا غلط. در ذهن انسان حاکم می‌شود." – رابرت کولیر

 

شرایط عبارات تأکیدی

 

عبارات مثبت برای هر مرحله‌ای در زندگی می‌تواند کمک‌کننده باشد، چه شما بخواهید سلامتی، ثروت یا عشق را به دست آورید. اگر بدانید چگونه می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید، می‌توانید زندگی خود را تغییر دهید و آرامش را وارد زندگی‌تان کنید.

تا زمانی که شما نمی‌دانید واقعاً جملات تأکیدی چه تأثیری دارد، پس تنها با تکرار عبارات شروع کنید، محکم و مثبت باشید بدون هیچ‌گونه اما و اگر ها؛ بارها و بارها در طول روز به عنوان فعالیتی مهم از این عبارات استفاده کنید تا معجزه را در زندگی ببینید؛ به آن افراد، مکان‌ها و رویدادهایی که خواسته‌هایتان را به شما می‌رسانند، جذب خواهید شد.

 

حالا موارد زیر را در نظر بگیرید:

 

هر روز از هر جهت بهتر و بهتر می‌شوم.

من هر روز در حال از دست دادن وزن خود تا رسیدن به وزن ایده‌آل ۶۰ کیلو هستم.

من یک آهن‌ربای پول هستم و پول بدون زحمت به زندگی من جاری می‌شود.

من سالم و قوی هستم.

این‌ها اظهاراتی از قصد و نیت هستند. ما از طریق این عبارات مثبت، آرزوی خود را از این‌که چگونه زندگی‌مان را می‌خواهیم، بیان می‌کنیم.

ما می‌خواهیم بر روی نوع دومی تمرکز کنیم که شامل عباراتی است که آینده موردنظر ما را هجی می‌کنند، جملات تأکیدی که می‌توانند زندگی ما را به سوی بهتر شدن تغییر دهند.

نکته شگفت‌انگیز در مورد این عبارات این است که هر چه بیشتر از آن‌ها استفاده کنیم، زندگی ما بیشتر شبیه آن‌ها می‌شود.

عامل اصلی پشت این عبارات مشابه قطرات آب است که بر روی یک صخره می‌افتد؛ چند قطره تأثیری بر سنگ نخواهد داشت، اما اگر قطره به طور مداوم سقوط کند، پس از یک دوره زمانی، سنگ از بین خواهد رفت.

 

جملات تأکیدی مثبت برای سلامتی

 

انجمن روانشناسی آمریکا نتایج تنش‌های ۲۰۱۰ خود در آمریکا را منتشر کرده ‌است. در بین یافته‌ها: نزدیک به ۷۵% از آمریکایی‌ها که در یک نظرسنجی آنلاین شرکت کردند، گفتند که سطح استرس آن‌ها آن‌قدر بالا است که احساس ناسالم بودن می‌کنند.

به بیان ساده‌تر ما در زمانه پر استرسی زندگی می‌کنیم. از مشکلات اقتصادی گرفته تا مشکلات روحی که امروزه گریبان گیر بسیاری شده است، همگی ما را به سوی پرتگاهی هدایت می‌کند که اگر به موقع خود را نجات ندهیم عواقب بدی در انتظارمان خواهد بود.

وقتی ما با وضعیت تهدیدکننده‌ای در زندگی مواجه می‌شویم، موجی از هورمون‌های استرس ما را آماده مبارزه یا گریز می‌کند. در نتیجه، ضربان قلب ما، ماهیچه‌های ما منقبض می‌شود و ما به طور ناگهانی در حالت آماده‌باش کامل هستیم.

در این وضعیت اگر با جملات تأکیدی مسلح شویم به راحتی می‌توانیم با تنفس عمیق و منظم و تکرار عبارات مثبت انرژی و آرامش خود را به دست آوریم.

متأسفانه، مردم اغلب به خاطر شرایطی که آزاردهنده و استرس‌زا است دچار یأس و ناامیدی می‌شوند؛ وقتی در موقعیت‌های مانند ترافیک، صف‌های طولانی در فروشگاه مواد غذایی قرار می‌گیرند، صبر خود را از دست می‌دهند و تمام آن هورمون‌های استرس‌زا در حال افزایش می‌توانند بر روی بدن تأثیر بگذارند. در طول زمان، چنین استرسی حتی با درجه پایین می‌تواند منجر به فشارخون بالا، افزایش ضربان قلب و تنش ماهیچه‌ها شود.

جملات تأکیدی به مردم کمک می‌کند تا اثرات سمی تنش مزمن را با کند کردن سرعت تنفس، انقباض ماهیچه‌ها و کاهش فشارخون خنثی کنند.

با توجه به اینکه استرس تأثیر مستقیمی بر کیفیت زندگی و سلامتی شما دارد، پس استفاده از روش درمانی به نام جملات تأکیدی ارزش امتحان کردن را دارد و انجام آن آسان است.

 

جملات تأکیدی چگونه کار می‌کنند؟

 

ما با توجه به اعتقادات خود، زندگی می‌کنیم. برای مثال، ما این را می‌دانیم و در نتیجه این باور ماست که اگر هر چیزی داغی را لمس کنیم، باعث سوختگی خواهد شد. ازاین‌رو ما با دست‌های برهنه خود اجسام داغ را لمس نمی‌کنیم؛ بااین‌حال، سیستم اعتقادی کودکان کوچک هنوز شکل نگرفته است؛ در نتیجه آن‌ها تفاوت بین گرم و سرد را نمی‌دانند و به‌احتمال‌زیاد با دست‌های خود اجسام داغ را لمس می‌کنند. (از این‌رو باید مراقبت بیشتری از کودکان خردسال داشته باشیم)؛ اگر آن‌ها یک‌بار دست خود را سوزانده باشند یا اگر به طور مکرر به آن‌ها گفته شود که لمس کردن چیزهای داغ بد است، پس سیستم اعتقادی آن‌ها شکل می‌گیرد و آن‌ها از لمس کردن چیزهای داغ اجتناب می‌کنند.

این یک نمونه از جملات تأکیدی است. تمام باورهای ما در ذهن ناخودآگاه ذخیره شده‌اند؛ بنابراین، اگر شما متوجه شوید که نمی‌توانید پول زیادی به دست آورید یا خود را سزاوار آرامش ندانید، نمی‌توانید به خواسته‌هایتان برسید.

برای تغییر اعتقادات ما باید در سطح ذهن نیمه هوشیار عمل کنیم و تکرار عبارات مثبت باعث جاری شدن عقاید در ذهن نیمه هوشیار می‌شود و شما به آرامش خواهید رسید.

 

تاج گل مصنوعی خیریه و استند تسلیت اجاره‌ای خیریه

 

تسلیت واژه کوچکی است در برابر غمی که گریبان گیر نزدیکانمان می‌شود. برای تسلی دادن دل عزیزانمان برای حضور در مراسم‌ها، به‌رسم ادب و احترام تاج گل و استند تسلیت سفارش داده و همراه خود به مراسم می‌بریم. با هزینه زیاد و صرف وقت بسیار برای تهیه یک تاج گل و یا استند تسلیت علاوه بر زمان زیادی که گرفته می‌شود هزینه بالایی نیز برای سفارش‌هایمان پرداخت می‌کنیم.

موسسه خیریه محمدحسین رضوی با چند سال فعالیت متداول در عرصه کمک به بیماران مبتلا به سرطان (خیریه سرطانی) همیشه در تلاش بوده تا هزینه درمانی این بیماران را فراهم کند. این موسسه با به وجود آوردن امکاناتی همچون تهیه تاج گل مصنوعی خیریه و استند تسلیت خیریه ، آن‌ها را برای اجاره به کسانی که می‌خواهند رسم ادب را برای نزدیکان خود به‌جا آورند در نظر گرفته است. کارکنان موسسه خیریه محمدحسین رضوی به ‌دور از هر تجمل‌گرایی و صرف وقت و هزینه فراوان به ‌طور رایگان این خدمات را شامل حال شما می‌کنند. پس شما هم با سفارش آنلاین در این کار نیک شریک شوید.

 

تعداد بازدید : 1873

ثبت نظر

ارسال